Reply To: tapasztalatok

Forums (Magyar) Műhely tapasztalatok Reply To: tapasztalatok

#4154
szobodek viktor
Moderator

Egy kis érdekesség:
Úgy gondolom, hogy minden polszkis valamilyen szinten betáraz alkatrészek terén. Én is ezt teszem/tettem eddig. Viszont nem árt alaposabban megismerni az alkatrészeket ami a saját autónkban van. Én nem is olyan régen beleszaladta megy kis felismerésbe.
Betáraztam magamnak 3 db váltóharangot, hogy baj esetén legyen. Nemrég meg is történt a baj, eltört a váltóharang ami a kocsin volt. Nyugodt voltam mert volt itthon tartalék. Ám amikor leszedtem a töröttet és felraktam volna a másikat akkor derült ki, hogy hidraulikus kuplunggal rendelkező autókhoz való harangom van tartalékban. Viszont nekem bovdenes kuplungom van. A kettő között van egy kis különbség ami számomra használhatatlanná tette a tartalékokat. A különbség a következő. A hidraulikus kuplung nyomja a villa végét és emiatt a munkahenger és a váltó tengelye között van a villa alátámasztási gombája. A bovden viszont húzza a villát ami miatt a villának a váltó tengelyéhez képest ellenkező oldalon kell lennie az alátámasztásnak. Egy kis csavar a dologban, hogy az én harangomon ki van alakítva a hidraulikus alátámasztáshoz is a hely. Vagyis részlegesen. Ugyanúgy erősebb az öntvény és meg is van fúrva (zsákfurat). Ezt teljesen átfúrva és menetet vágva bele, már mehet is a helyére a támaszték. Viszont a régebbi harangokban a bovdenes nem megvalósítható. Illetve kis ügyességgel igen, de egyáltalán nincs kialakítva hozzá semmi.

Next article

Reply To: Fejlesztések
MENU

Aby dalej korzystać z tej strony, należy zaakceptować użycie plików cookie. Dowiedz się więcej

Ustawienia plików cookie są włączone na tej stronie dla najlepszego komfortu użytkownika. Jeśli witryna jest używana bez zmiany ustawienia lub kliknięcia przycisku "Akceptuj", użytkownik akceptuje korzystanie z plików cookie.

Zamknięcie